دانلود فایل تعهد نامه

دانلود فایل تعارض منافع

 

 

ضوابط چاپ مقاله

1- از نویسندگان محترم تقاضا می­ شود از ارسال مقالاتی که مطابق شیوه­ نامه نیست، خودداری فرمایند؛ صرفاً مقالاتی مورد ارزیابی قرار می­گیرند که مطابق شیوه­ نامه نگاشته شده باشند.

۲. تصمیم‏ گیرى در مورد چاپ مقاله‏ ها توسط هیئت تحریریه و دو داور متخصص صورت مى‏ پذیرد.

۳. مقاله در نشریة دیگر چاپ نشده یا همزمان براى سایر مجلات ارسال نشده باشد.

۴. مقالات دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی، در صورتی برای داوری ارسال خواهد شد که نام استاد راهنما نیز ذکر شده باشد.

5- این مجله مقالات علمی پژوهشی نظری مرتبط با فلسفه، کلام، عرفان، فلسفه اخلاق، مطالعات ادیانی و موضوعات میان رشته ای در عرصه های فوق را می پذیرد.

6- مولفینی که قصد ارسال مقاله مستخرج از پایان نامه دارند، حتما در بخش «مشخصات نویسندگان» و «فایل مشخصات نویسندگان»، مشخصات اساتید راهنما و مشاور را ذکر نمایند و بدون هماهنگی اساتید مقاله ارسال نگردد.

7- داشتن شناساگر ارکید برای تمامی نویسندگان الزامی است. از اینجا (https://orcid.org/register) می توانید ثبت نام کنید.

8- ضروریست با توجه به موضوع پژوهش، به مقالات چاپ شده در فصلنامه آینه معرفت ارجاع داده شود و ارجاع نویسنده به مقالات منتشر شده در مجله آینه معرفت که مرتبط با موضوع است، حائز امتیاز ویژه است.

9- نویسندگان محترم باید توجه داشته باشند پس از ارسال مقاله و تعیین نویسنده مسئول،  هیچ گونه تغییری در تعداد نویسندگان، رتبه علمی و سایر مشخصات ارسالی، پذیرفته نخواهد شد. عواقب ناشی از اشتباه در این موارد، متوجه خود نویسنده خواهد بود.

10- دریافت مقاله فقط از طریق سامانه مدیریت نشر به آدرس www.jipt.sbu.ac.ir امکان پذیر است.

11- نوسیندگان محترم هنگام ارسال مقاله، فرم های تعهد نامه و تعارض منافع را دانلود، تکمیل و امضا کرده و همراه مقاله ارسال نمایند. لازم است در فایل جداگانه، اسامی تمامی نویسندگان همراه با مشخصات کامل سازمانی آنها، تهیه و همراه مقاله ارسال شود.(مشخصات سازمانی شامل: پست سازمانی، گروه، دانشکده/پژوهشکده، دانشگاه/پژوهشگاه، شهر، کشور و همینطور ایمیل سازمانی و شناسه ارکید)

12 - این مجله طبق آیین نامه تعیین هزینه پردازش در مجلات علمی بابت بررسی اولیه و ارزیابی مقالات مبلغ یک میلیون ریال و جهت چاپ مقالات پذیرش شده، مبلغ پنج میلیون ریال دریافت می کند. نویسنده مسئول می بایست هزینه را بصورت آنلاین طبق فرایند مشخص شده واریز نماید.

13- نویسنده مسئول موظف است بعد از پذیرش نهایی مقاله و قبل از چاپ، فهرست منابع به زبان انگلیسی و چکیده مبسوط فارسی و انگلیسی را به ایمیل مجله ارسال کند. این چکیده باید بین 800 تا 1000 کلمه، فشرده ی گویایی از مقاله و شامل سابقه، هدف، روشها و اهم یافته ها باشد.

14-داشتن شناساگر ارکید برای تمامی نویسندگان الزامی است. از اینجا (https://orcid.org/register) می توانید ثبت نام کنید.

15- ضروریست با توجه به موضوع پژوهش، به مقالات چاپ شده در فصلنامه آینه معرفت ارجاع داده شود و ارجاع نویسنده به مقالات منتشر شده در مجله آینه معرفت که مرتبط با موضوع است، حائز امتیاز ویژه است.

اجزای مقاله

عنوان مقاله، جکیده فارسی و انگلیسی، کلید واژه ها، مقدمه، متن، نتیجه، ارجاعات توضیحی، سپاسگزاری و منابع

 • عنوان

عنوان باید فشرده و کاملاً گویای مسئله اصلی تحقیق باشد. ترجمه انگلیسی عنوان نیز باید در زیر عنوان فارسی نوشته شود.

 • چکیده (مختصر)

بین 150 تا 200 کلمه، شامل هدف و اهم یافته های تحقیق باشد.

 • واژه های کلیدی

بین 3 تا 5 کلمه شامل اصطلاحات کلیدی و پرکاربرد در مقاله.

 • مقدمه

در این بخش پس از بیان مسئله اصلی و اشاره کافی به منابع و پژوهش‌های انجام شده در زمینه مورد بحث، باید نوآوری و ضرورت تحقیق به طور واضح ذکر شود.

 • نتیجه گیری

در قسمت نتیجه گیری، یافته‌های تحقیق در یک پاراگراف ارائه شود.

 • سپاسگزاری

در این بخش که حداکثر در چهار سطر تنظیم می شود، می‎توان از اشخاص حقیقی و حقوقی که در راهنمایی و یا انجام تحقیق مساعدت نموده ویا در تأمین بودجه، امکانات و لوازم کار نقش مؤثری داشته اند، سپاسگزاری نمود. ضمنا چنانچه در انجام تحقیق مزبور از سازمان یا نهادها یا شخصی کمک مالی دریافت کرده یا نکرده اند (هردو حالت) حتما در مقاله ذکر گردد.

 • منابع مورد استفاده

لازم است فهرست منابع در پایان مقاله بصورت زیر نوشته شود:

- کتاب

نام خانوادگی، نام. (سال نشر). عنوان کتاب (به صورت ایتالیک). محل نشر: ناشر، نوبت چاپ.

توجه: ویرگول‌ها، نقطه‌ها، پرانتزها و دو نقطه دقیقاً به شکل فوق باید درج گردد.

مثال: اترک، حسین. (1395). نظریه اعتدال در اخلاق اسلامی. تهران: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، چاپ اول.

- مقاله

نام خانوادگی، نام. (تاریخ انتشار). عنوان مقاله. نام نشریه(به صورت ایتالیک). دوره انتشار (شماره نشریه): شماره صفحات ابتدا - انتهای مقاله.

مثال: اترک، حسین. (1392). تقریری جدید از وظیفه‌گرایی نتیجه‌گرا. تأملات فلسفی، 3 (9): 1-27.

مقاله با دو نویسنده:

حری، عباس، و شاهبداغی، اعظم. (1391). استناد در آثار علمی: چاله‌ها و چالش‌ها. مجله روانشناسیوعلومتربیتی، 5 (12): 56-63.

- منبع اینترنتی

نام خانوادگی، نام. (سال انتشار در صورت وجود). عنوان مقاله یا مطلب. عنوان سایت در صورت وجود. بازیابی شده در تاریخ روز، از: نشانی کامل سایت.

مثال فارسی:

اعوانی، شهین. (9 آذر 1390). اخلاق کانتی وظیفه‌گرا یا تکلیف‌گرا؟ سایت انجمن حکمت و فلسفه ایران. بازیابی شده در 12 دی 1394، از:

http://ipso.ir/meeting_Conference_report.html?M=NEWS&MC=SHOWNEWS&m_id=317&cntid=2526

 

مثال انگلیسی:

Gardner, Davis. (1999). Plagiarism and How to avoid it. Available at: http://www4.caes.hku.hk/plagiarism/image/all_in_one.pdf. (Accessed on: 5 Sep 2015).

توجه: در ارجاع به منابع اینترنتی، سایت‌ها و وبلاگ‌ها، ذکر شماره صفحه لازم نیست.

 

راهنمای نگارش مقاله

1- نوع فونت مقاله BZAR با اندازه قلم 13 برای متن اصلی و 12 برای نقل‌قول‌ها.

2-نقل قول‌های مستقیم باید از دو طرف به اندازه 5/1 سانتیمتر توچین گردند.

3-نقشه‌ها، شکل، نمودارها، و جداول در صفحات جدا ترسیم و به ترتیب شماره‌گذاری شود.

4-معادل انگلیسی اسامی و اصطلاحات تخصصی در داخل متن بلافاصله پس از اصطلاح و نام در داخل پرانتز آورده شود.

5- هر گونه توضیحات لازم به صورت  انتها نوشت آورده می شود.

6- اعلام نا آشنا اعراب گذاری شود.

7- منبع تبدیل سال‏ها از هجرى به میلادى یا بالعکس: وستنفلد، فردیناند و ادوارد ماهلر، تقویم تطبیقى  هزار و پانصد سالة هجرى قمرى و میلادى، مقدمه و تجدید نظر از حکیم‏ الدین قریشى، تهران، فرهنگسراى نیاوران، ۱۳۶۰.

ارجاع‌دهی به روش APA

 1. تمام ارجاعات باید در داخل متن مقاله به این صورت انجام گیرد: (نام خانوادگی مؤلف، سال انتشار منبع: شماره صفحه)، برای مثال: (موسوی، 1382: 125) یا (Wright,1998: 250). چنانچه مؤلفی در سال چند کتاب یا مقاله داشته باشد پس از ذکر سال نشر از حروف الفبا، جهت تمییز استفاده شود.
 2. چنانچه تعداد نویسندگان از دو نفر بیشتر باشد ابتدا نام نویسنده­ی اول و سپس واژه دیگران آورده می‌شود. در منابع انگلیسی از واژه et-al. استفاده شود، به عنوان مثال (محمدی و دیگران، 1382: 87) و (Wright et-al.,1998: 34).
 3. اگر به بیش از یک منبع در متن ارجاع داده شود، اسامی و سال انتشار با نقطه ویرگول از هم جدا می شوند، مانند: (مرادی، 1389: 87 ؛ عابدی و دیگران، 1387: 11)
 4. اگر به یک منبع چند بار استناد داده می شود، لازم است هر بار نام نویسنده و سال انتشار ذکر گردد و از عبارت «همان» استفاده نشود.
 5. در ارجاع به منابع اینترنتی در صورت مشخص بودن نام نویسنده مطلب به این شکل عمل می‌شود: (اعوانی، 1390). نیازی به ذکر شماره صفحه و همچنین روز و ماه انتشار نیست گرچه در فهرست منابع باید ذکر گردد. در صورتی که مطلب مورد ارجاع از منبع اینترنتی، بی‌نام و بدون عنوان باشد، نام سایت به جای نام مؤلف ذکر می‌گردد، مانند: (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 1379).
 6. در مقاله‌های پژوهشی از منابع ثانوی عبارت «به نقل از» استفاده نمی شود، ولی در صورت نیاز به شکل زیر اقدام گردد: (عموزاده، 1392: 21 به نقل از چامسکی، 1997: 12).