• فرآیند پذیرش مقالات
 1. مقاله‌های ارسالی باید حاصل فعالیت علمی اصیل و بی‌واسطه‌ی نویسندگان مقاله باشد و نباید در مجله‌ها و یا کنفرانس‌های داخلی و خارجی چاپ و یا به صورت هم‌زمان ارسال شده باشند. بدیهی است عواقب عدم رعایت این موضوع متوجه نویسندگان خواهد بود.
 2. پس از ارسال و ثبت کامل مقاله در سامانه، به هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی امکان حذف، اضافه و یا تغییر ترتیب اسامی، مشخصات، آدرس ایمیل و مسئولیت نویسندگان امکان پذیر نیست.
 3. دریافت مقالات به صورت الکترونیکی و فقط از طریق سایت نشریه امکان‌پذیر است.
 4. پیش از ارسال مقاله، حتماً باید آن را بر اساس راهنمای نویسندگان نشریه، بند به بند و به طور دقیق تنظیم نمایید؛ در غیر اینصورت مقاله ارسالی به نویسندگان بازگردانده خواهد شد که موجب طولانی‌شدن بررسی اولیه و فرآیند داوری خواهد گردید.
 5. این نشریه تنها با نویسنده مسئول مقاله در ارتباط خواهد بود و تمامی ایمیل‌ها و مکاتبات الکترونیک به ایمیل نویسنده مسئول مقاله ارسال خواهد شد. هر تصمیمی که در مورد مقاله گرفته شود، تنها به ایمیل نویسنده مسئول مقاله ارسال خواهد گردید؛ بنابراین، به تماس‌ها و مکاتبات سایر نویسندگان مقاله پاسخی داده نخواهد شد.
 6. چاپ مقاله در این نشریه دارای هزینه است. (راهنمای نویسندگان)
 7. مقالات ارسالی پس از بررسی اولیه، در صورت تأیید هیئت تحریریه، برای داوران نشریه ارسال خواهد گردید. داوری مقالات ارسالی فقط به صورت الکترونیکی خواهد بود و نتیجه داوری از طریق ایمیل به اطلاع نویسنده مسئول مقاله رسانده خواهد شد. تعداد داوران هر مقاله حداقل 2 نفر خواهد بود.
 8. لازم است هنگام ارسال مقالات، به صورت همزمان، فرم‌های تعهدنامه و تعارض منافع  توسط نویسنده مسئول مقاله ارسال گردد. این فرم‌ها از قسمت راهنمای نویسندگان، در دسترس هستند.
 9. این نشریه، به‌هیچ‌وجه مقالات ترجمه‌شده را مورد پذیرش قرار نمی‌دهد.
 10. پس از ثبت نهایی مقاله در سامانه نشریه توسط نویسنده مسئول، امکان تغییر ترتیب و تغییر مسئولیت نویسندگان مقاله به‌هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت و درخواست‌هایی از این دست مورد بررسی قرار نخواهند گرفت؛ بنابراین نویسندگان گرامی هنگام ثبت اطلاعات مقاله در سایت نشریه حتماً دقت فراوانی داشته باشند.
 11. فرآیند داوری در این نشریه، تخصصی و زمان‌بر است و به زمانی بین 2الی 4ماه نیاز دارد. بنابراین نویسندگان گرامی علی‌الخصوص دانشجویانی که به چاپ مقاله برای دفاع دکتری خویش نیازمند هستند، قبل از ارسال مقاله باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند.
 12. امکان بازپس‌گیری مقاله و انصراف از انتشار آن، فقط قبل از ارسال مقاله به داوران مجاز می‌باشد و پس از شروع فرآیند داوری، امکان بازپس‌گیری مقاله وجود نخواهد داشت. 
 13. پس از ارسال مقاله به داوران و شروع فرآیند داوری، نویسنده مسئول مقاله موظف خواهد بود که در خصوص ایمیل‌های ارسالی نشریه اقدامات مناسب و مقتضی را در بازه زمانی اعلام شده، انجام دهد. عدم توجه به ایمیل‌های ارسالی نشریه و بلاتکلیف ماندن وضعیت مقاله، موجب رد مقاله خواهد گردید و در نتیجه تمامی نویسندگان مقاله در لیست سیاه نشریه قرار خواهند گرفت و در آینده هیچ مقاله‌ای از آنها قابل دریافت نخواهد بود.
 14. مقالاتی که فرآیند داوری را با موفقیت طی نمایند، پس از تأیید سردبیر در قسمت «مقالات آماده انتشار» نمایه شده و در ردیف نوبت انتشار قرار خواهند گرفت.